Ndihmësi i sekretarit në Departamentin Amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euroazi, Wess Mitchell, të hënën do të arrijë në Shkup për vizitë zyrtare.

Sipas TV24, Wess Mitchell do të jetë në vizitën e parë në vend, pasi vitin e kaluar mori pozitën e tij në Departamentin e Shtetit Amerikan, në vend të Victoria Nuland.

Mitchell do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev dhe shefin e diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov.