Trajneri i Brazilit Tite e ka publikuar listën prej  26 lojtarëve që do të luajnë përballë Gjermanisë dhe Rusisë në miqësoret që do t`i luaj Brazili këtë muaj.

Risi në këtë listë është lojtari i kampionit të Turiqës Taslica, e po ashtu risi janë edhe dy emra tjerë Rodrigo Caio, dhe mesfushori Geromel i Gremios, shkruan Gazeta Blic

Kjo është lista e plotë

Alisson, Ederson e Neto

Daniel Alves, Fagner, Marcelo e Filipe Luís

Marquinhos, Miranda, Thiago Silva, Geromel e Rodrigo Caio

Casemiro, Fernandinho, Fred, Paulinho, Renato Augusto, Coutinho, Willian e Talisca

Gabriel Jesus, Firmino, Douglas Costa, Taison e Willian José./Gazeta Blic