Edhe Real Madridi e Bayern Munichu janë duke u interesuar për Emre Canin.

Juventusi do të luftojë me Bayern Munichun dhe Real Madridin për Emre Canin, por vazhdon të mbetet favorit për ta transferuar mesfushorin e Liverpoolit.

Sipas “Tuttosport”, drejtuesit e Juves janë duke tentuar t’i përshpejtojnë gjërat për të arritur një marrëveshje sa më parë me mesfushorin gjermanin, pas lajmeve se po e kërkojnë edhe Reali e Bayerni.

Can e nisi karrierën në Bayern, ndërsa Madridi po shikon për një mesfushor pasi Luka Modric do t’i mbush 33 pas pak muajsh.

Sido që të jetë, Tuttosport, beson se Juventusi është favoriti kryesor për t’i siguruar shërbimet e 24 vjeçarit, që do të jetë i lirë në verë, pasi nuk e po e rinovon kontratën me klubin nga “Anfield”