Ish – kapiteni i Liverpoolit Steven Gerrard ka treguar se cila do të ishte një përballje spektakolare në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Sipas ish – reprezentuesit anglez, një ballafaqim ndërmjet dy gjigantëve anglez Manchester United dhe Manchester Cityt do të sillte emocione vdekjeprurëse.

‘Po mendoja më shumë për duelin Man Utd vs Man City. Kjo do të sillte emocione vdekjeprurëse.”, ka thënë Gerrard.