Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së 28-të të La Ligës mes Malagas dhe Barcelonës.

Malaga e pret Barçën në “La Rosaleda” në një ndeshje që do të nisë nga ora 20:45,

Këto janë formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Malaga: