Këngëtarja Beyonce dhe reperi Jay-Z do të udhëtojnë në Britani të Madhe në qershor, me shfaqje të përbashkëta në Londër, Glasgow, Cardiff dhe Manchester.

Beyonce dhe Jay-Z kanë njoftuar se do të jenë pjesë e një turneu të përbashkët, me shfaqjet e tyre të para ndonjëherë në Britani të Madhe.

Në The Run II (OTR II) do të shënojë 10 vjet që kur çifti u martua dhe vjen katër vjet pas udhëtimit të tyre të parë në turne.

Njoftimi është bërë të hënën në një video të postuar në faqen e Instagram të Beyonce.

Koncertet do të nisin në Britaninë e Madhe, me shfaqjen e parë që do të mbahet në stadiumin në Cardiff më 6 qershor.

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on