Një burrë 32-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, për tradhtitë që po ia bën të dashurës së tij. Ai ka treguar se e ka tradhtuar të dashurën me shumë shoqe të saj dhe se tani është bërë i varur nga seksi.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë:

Unë jam duke mashtruar të dashurën time me një varg femrash që i takoj kur dal.

Dy netët e fundit kam pasur marrëdhënie seksuale me shoqet e saj. Unë mendoj se jam bërë një person i varur nga seksi.

Unë jam 32-vjeçar, ndërsa e dashura ime është 29-vjeçare. Ne jemi së bashku për katër vjet dhe e dua atë shumë.

Deri tani nuk kam pranuar me të vërtetë se ndonjë problem, por unë jam i varur nga seksi.

Ai është në mendjen time nga minuta që unë zgjohem derisa të shkoj në shtrat gjatë natës.

Nuk mund të kem aq sa dua. Nëse nuk kam marrëdhënie seksuale me të dashurën time, unë jam në makinën time duke e kënaqur vetveten.

Kma braktisur të gjitha mediat sociale për shkak mua të mesazheve të grave të tjera për seks gjatë gjithë kohës.

E dashura ime më zbuloi një herë dhe menjëherë u çmend. Ajo më dha një shans të fundit për ta ndryshuar veten.

Por, nuk ndryshova sepse më pëlqejnë shumë ndejat. Unë çdo herë po pi me shokët e mi dhe shpesh marrim edhe shumë drogë. Kam marrë edhe steroide, të cilat nuk më ndihmojnë kur ngrenë testosteronin tim. Unë jam si një qen në nxehtësi.

Dashurën time dhe unë kishim një tjetër zënkë të madhe kohët e fundit.

Isha aq i mërzitur sa më duhej të flisja me dikë, kështu që shkova në shtëpinë e mikes së saj.

Bashkëshorti i saj ishte me të vërtetë i shqetësuar dhe mbështetës.

Pimë disa pije dhe para se të dija se çfarë po ndodhte, unë dhe shoqja e saj, ishim duke bërë seks. Por, unë nuk kam ndjerë asnjë pikë keqardhje.

Unë nuk mund të shkoja përsëri ditën tjetër në shtëpinë time, pasi e dashura ime ishte ende e zemëruar me mua, kështu që unë shkova te një shoqe tjetër e saj.

Dhe e bëra sërish të njëjtën gjë edhe me të dhe përfunduam së bashku duke bërë seks. Seksi ishte I mahnitshëm. Unë e pranoj se sjellja ime është e tmerrshme, është thjesht gënjeshtër pas gënjeshtrës.

Makina ime është ende në shtëpinë e vajzës së fundit. Isha shumë i dehur për ta marrë atë në shtëpi kështu që e lashë atje.

E di që e dashura ime do të më çmend kur ta kuptojë këtë.

Përgjigjja e psikologes:

Ju e keni të qartë se keni një problem dhe se ka të ngjarë të humbni lidhjen tuaj nëse vazhdoni kështu.

Ju hyni në të gjitha llojet e rreziqeve.

Është mirë që edhe ju e dini se çfarë duhet të bëni, por e kuptoj se mund të jetë e vështirë të gjesh guximin për ta bërë këtë. Ndryshimi mund të tingëllojë i frikshëm.

Dalja nga rrjetet sociale ishte qartësisht një vendim i mirë dhe do të ishte më mirë të ndaloni – së paku për momentin edhe daljen në ndeja, derisa të mund të hysh në një vend më të qëndrueshëm.

Hidhni edhe steroidët, pasi ato zakonisht shkaktojnë lëkundje të rënda të humorit dhe depresion, si dhe një sërë problemesh fizike dhe madje edhe seksuale.

E-fletëpalosja ime “A janë steroidët të sigurt?” do t’ju ndihmojë shumë.

Është e vështirë për të arritur shërimin nga çdo lloj varësie, por mund të gjeni kuptueshmëri dhe përkrahje nga “Seks Addicts Anonymous” (shkoni në saauk.info, ose telefononi në 07599 917686).