Prej të dielës pritet rreshje të borës të kaplojnë gjith territorin e Maqedonisë, ndërkaq temperaturat do të bien nën zero.

Sipas prognozës temperaturat do të arrijnë deri në -9 gradë celsiuz, deri të mërkurën. Nga e enjtja priten rreshje shiu dhe rritje të temperaturave.

Bora në Kroaci ka shkaktuar kaos, andaj shteti atje ka angazhuar gjithë armatën që të pastrojë rrugët nga bora.