Aktivistja e të drejtave të njeriut Meri Nikolova ka drejtuar akuza të rënda ndaj qeverisjes aktuale, duke theksuar se ajo i ka krijua jetë vetëm kriminelëve të vërtetë, ndërsa qytetarët janë duke vuajtur.

Ajo përmes një postimi në facebook ka theksuar se dita ditës qytetarët po jetojnë të frikësuar, për shkak të mungesës së perspektivës.

Ja postimi:
Erdhi jeta në MK për kriminelët e vërtetë. Rroftë Ivonçe milionerja! O ju idiotë të paparë, duke luftuar për tju sjellë në pushtet, gurët në tëmth më kapën nga nervat, dhe u detyrova ti heq…I vratë qytetarët në MK, çdo ditë jetojnë me frikë….”, ka shkruar ndër të tjera Nikolova, e cila është një nga autorët e amnistinë e të burgosurve dhe për alarmimin për gjendjen e keqe në burgje. /INA