Paraqitja e Dua Lipës në tapetin e kuq në eventin ‘Brit Aëards’ u komentua më të madhe nga mediet e huaja dhe ato shqiptare.

Nuk kanë qenë të pakta në numër shkrimet ku u tha se Dua do të shërbej si inspirim këngëtareve shqiptare me këtë veshje.

E një nga lajmet e tilla bëri që Rozana Radi të reagojë.

Ajo në Instagram ka hedhur një fotografi ku shihet fustani Duas dhe një foto e saj ku shihet e veshur me një fustan të ngjashëm si këngëtarja me famë botërore.

Fotos Rozi ia la një shkrim ku tha se ka një vit që ka kaluar që kur ajo ka stiluar dhe veshur një fustan të tillë.

Image