Sevilla dhe Manchester Unitedit kanë mbyllur pjesën e parë baras 0:0, ndërsa në ndeshjen tjetër, Roma po fiton 0:1 ndaj Shakhtar Donetsk

Sevilla ka dominuar në pjesën e parë ndaj Manchester Unitedit, por nuk ka arritur të shënonte golin e epërsisë, pavarësisht disa rasteve shumë të mira.

Unitedi në anën tjetër shumicën e kohës është mbrojtur, duke tentuar të rrezikonte me anë të kundërsulmeve.

Në ndeshjen tjetër që po zhvillohet, Roma ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 0:1, me golin e vetëm të shënuar nga Under në minutën e 41’të.