Sot në Maqedoni do të mbajë mot me vranësira, pasdite me reshje të përkohshme lokale, ndërsa në viset malore me dëborë, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe jugore.

Temperaturat do të sillen nga minus 1 deri më 1o gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me vranësira dhe shi. Temperaturat do të sillennga minus 2 deri më 11 gradë celsius.