Braziliani Neymar po shndërrohet gradualisht një futbollistin më të preferuar në botë. Paraqitjet e tij janë gjithmonë në rritje dhe kjo bën që ai të adhurohet nga miliona njerëz në gjithë botën.

Futbollisti shqiptar, Renato Arapi ka pasur fatin të marrë një dhuratë të veçantë nga futbollisti i PSG-së. Dhurata është mundësuar nga shoku i tij i skuadrës, Andre Santos me të cilin luan te Boluspori në Turqi.

Mbrojtësi brazilian i ka dhuruar Arapit fanellën e ylli të PSG-së, Neymar së bashku me autograf. Futbollisti durrsak e ka publikuar fanellën në rrjetet sociale, ku ka shprehur edhe falënderimet për mikun e tij dhe ish-sulmuesin e Barcelonës.

“Faleminderit shumë për këtë dhuratë të çmuar Andre Santos dhe Neymar Jr, e vlerësoj shumë, Zoti ju bekoftë”- shkruan lojtari në gjuhën angleze dhe portugeze.

Image