Erërat e forta që frynin nnjë ditë më pare e hoqën mbulesën, kur makina zbriste nga avioni dhe tani është e qartë se McLaren në këtë sezon do të jetë e gjitha ‘Portokalli’.

Por skuadra nga Woking ka bërë prezantimin zyrtar të njëvendëshes MCL33, me të cilën do të garojë në vitin 2018. Kjo është e parë makinë e skuadrës McLaren që është motorizuar Renault.

Edhe dizajni është ndryshuar krejtësisht me portokallinë e theksuar dhe të zezën, si e para makinë McLaren që ka garuar për herë të parë në F1 50 vjet më parë.

Skuadra britanike ka konfirmuar të njejtët pilotë edhe për këtë sezon, me spanjollin Fernando Alonso dhe belgun Stoffel Vandoorne.