Ekaterina Enokaeva është një nga modelet më të kërkuara të momentit dhe si e tillë admiruesit e saj nuk mungojnë.

Modelja ruse është e kërkuar nga shumë agjenci veshjesh të brendshme, pasi imazhi i saj është tejet tërheqës dhe ka korrur sukses deri më tani.

Si një ruse, Ekaterina synon që të jetë “muza” e Botërorit që do të zhvillohet në 2018-ën në vendin e saj, Rusi.

Gjithçka është e mundur, por për momentin po e shijoj shumë punën time si modele. Gjithashtu po bëj kurs kërcimi dhe muzike”- ka thënë “rivalja” e Irina Shayk, e cila padyshim që kryeson listën e modeleve më të bukura dhe të suksesshme në botë.