Liverpool është i gatshëm të përmirësojë kontratën e anësorit, Sadio Mane

Ylli i Liveproolit, Sadio Mane ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjet e fundit, duke shënuar edhe het trik në përballjen ndaj Portos në Ligën e Kampionëve.

Kjo ka bërë që drejtuesit e Liverpoolit të mendojnë për përmirësimin e kontratës së tij.

Sipas Liverpool Echo, anglezët do të përmirësojë pagën e lojtarit dhe do të rrisin kohëzgjatjen e saj, e cila skadon në vitin 2021.

Mane që prej largimit të Coutinhos, ka shkëlqyer në tandem me Mohamed Salah dhe Roberto Firmino.