Pas shumë koncerteve në Amerikë, Gashi do të ngjitet në një nga skenat më të njohura të muzikës Hip Hop, pikërisht në festivalin veror “Openair Frauenfeld 2018” që mbahet çdo vit në Frauenfeld, Zvicër.

Këtë vit do të mbahet nga data 5 deri në 7 korrik, ku për 3 ditë reperat më të njohur në botë do të performojnë “live” dhe neve na bëhet shumë qejfi që do të jetë edhe Gashi në atë skenë gjigande.

Është vetë reperi me origjinë shqiptare i cili ka njoftuar për këtë sukses të tij në Instastory ku ka publikuar listën e reperavë që do të performojnë në “Openair Frauenfeld 2018” dhe ka rrethuar emrin e tij./intv

Image