Sulltanesha Kosem” është kthyer në një telenovelat historike më të dashura në Shqipëri.

Padyshim personazhi i parë i kësaj telenovela, që ka rrëmbyer zemrat ishte aktorja e parë, e cila ka mishëruar Kosemin. Bëhet fjalë ka qenë bukuroshja greke Anastasia.

Aktorja me sy të kaltra Anastasia Tsilimpiou, e cila na ka bërë për vete me aktrimin e saj dhe me turqishten me theks grek, vijon karrierën e saj si aktore dhe modele në shtetin helen.

Në këto foto të publikuara në Instagramin e saj shohim, se Anastasia e ka lënë mënjanë pamjen e pafajshme të vajzës së rolit, duke u dukur mjaft seksi dhe provokuese.

Në disa komunikime me ndjekësit e saj në rrjete sociale, ajo është shprehur se do të kishte dashur të qëndronte disa seri më shumë tek “Kosem” dhe se ka qenë një nga eksperiencat më të bukura, që ka patur në jetë.