Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju!

Instagrami është padiskutim rrjeti social më i përdorur dhe është fakt që shumë çifte njihen në këtë program. Madje në ambiente të ndryshme shoqërore dhe jo vetëm, Instagrami është një nga temat më të diskutuara. Ja cilat janë 12 gabimet që bëjnë meshkujt në Instagram, gabime këto që do bëjnë të duken keq te femrat

1- Nëse jeni zënë dhe i shikoni çdo foto të postuar në story, gaboheni rëndë sepse kjo i acaron shumë.
2- Nëse i pëlqen 12 foto njëkohësisht si me telekomandë, do ta bëjë të mëndojë se ti po vdes për të.
3- T’i shkruash në InstaDirect një vajze që pothuajse nuk e njeh fare dhe t’i thuash “je sexy”, jo vetëm që nuk funksionon, por mund të jetë edhe e mërzitshme.
4- Ta shikosh në TINDER dhe më pas t’i bësh follow në Instagram s’do të thotë që do të dalë me ty për kafe.
5- T’i dërgosh asaj një foto dhe më pas ta postosh menjëherë duket si tradhëti sepse me siguri ia ke dërguar edhe personave të tjerë.
6- Përdorimi i filtrave të mprehtë nuk është një ide e mirë, jinni origjinalë.
7- Të postosh story koti është më keq se sa të mos i postosh fare.
8- Të vendosësh bio të gjata dhe qesharake në Instagram do dukeni qesharakë për çdo femër.
9- Mos posto direkt fotot e bëra nga kamera e aplikacionit.
Femrat janë me te vëmendshme ne kete pjese dhe bëjnë dhjetera prova derisa sjellin ose postojne selfien a foton e duhur, kurse ti ke guxim e tepert te kote te besh nje foto nga vete app-i.Ajo sdo te te kerkoje kurre t’i besh foto.
10- Nëse përdorni hashtag në çdo foto ju bën të dukeni mediokër.
11- Të vendosësh diçitura që nuk nënkuptojnë asgjë, nuk do të thotë që për femrat do dukeni misteriozë.
12- Tu bësh folloë shumë modeleve seksi dhe tu bësh like në çdo foto, do të bëjë të dashurën tuaj të mendojë se jeni materialist dhe nuk ju intereson personaliteti i saj.