Një vajë e re është grabitur me dhunë një ditë më parë në Lezhë, ndërsa agresori i dyshuar është arrestuar.

Zyrtarisht, Policia njoftoi se u arrestua në flagrancë 26-vjeçari L.GJ, banues në Markatomaj, pasi në Lezhë, ka goditur me grushte 21-vjeçaren A.L, banuese në Spitën dhe i ka marre më dhunë 1 ore dore, 1 byzylyk sermi, 1 unazë e 1 palë vathë prej sermi.

26-vjeçari akuzohet për veprat penale: “Vjedhja me dhunë” dhe “Dëmtime të tjera me dashje”.