Qëndrimi i Cristiano Ronaldos në Real Madrid do të kenë një ndihim shumë të madh në lojtarët që gjiganti spanjoll do t’i transferojë gjatë afatit kalimtar veror.

Derisa Ronaldo, që tani ka 33 vjet, ka vazhduar të jetë lojtar i rëndësishëm për “Los Blancos” këtë sezon, golat dhe ndikimi i tij në fushë ka rënë.

Ai i ka shënuar vetëm 24 gola në të gjitha garat deri tani, me Realin që renditen në vendin e katërt në La Liga.

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” sugjeron se derisa Ronaldo është ende lojtar i Real Madridit, ai është i palumtur sepse dëshiron të bëhet lojtari më i paguar në botë. Megjithatë, prezenca e tij në klub do të thotë se ai do të jetë vendimtarë në blerjet e reja të klubit gjatë verës.