Dua Lipa i ka përjetuar sukseset më të mëdha në karrierë gjatë vitit 2017 dhe në muajt e parë të këtij viti. Sa u përket këngëve të saj, më e dëgjuara është “New Rules”, e cila tashmë ka kaluar shifrën prej një miliard shikimeve në YouTube.

Në platformën më të njohur të shpërndarjes së videove, klipi i kësaj kënge aktualisht numëron një miliard e 15 milionë shikime.

Ndërsa këto ditë, Dua ka përjetuar një befasi të këndshme duke parë sukseset e saja në monitorët gjigantë reklamues në rrugët e Londrës.

“Një miliard shikime, po i numërojmë. Urime, Dua Lipa”, shkruante në urimin e YouTube dedikuar këngëtares shqiptare.