Mbrëmë është mbajtur  eventi ‘Brit Awards’ në të cilinë kanë marr pjesë edhe dy shqiptaret Dua Lipa dhe Rita Ora.

Dua Lipa fitoi dy çmime shumë të rëndësishme “Artistja më e mirë e vitit, çmimin për Depërtimin më të mirë të vitit”.

Në rrjetin social Instagram bukuroshja ka postuar me dy çmimet në dorë ku shfaqet shumë bukur. 

Dua ishte edhe në top 5 listën e artisteve me veshjen më të bukur.

Më poshtë shikoni disa fotografi të Duas: