Inter edhe zyrtarisht ka huazuar mbrojtësin argjentinas, Lisandro Lopez

Skuadra italiane, Inter ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Benfican për huazimin gjashtë mujorë të Lisandro Lopez.

Lojtari me sukses ka kryer sot testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë me italianët. Ai do të mbajë fanellën me numër 2.

“Inter ka një lojtarë të ri: është Lisandro Lopez, mbrojtësi argjentinas ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2018 (me të drejtë blerje)”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Nëse Inter vendos ta mbaj, Benfica do të përfitojë rreth 9 milionë euro.