Futbollisti i mirënjohur shqiptar, Blerim Xhemaili, reprezentues i Zvicrës, është afër rikthimit të skuadra italiane, Bologna, e cila garon në Serie A. Mesfushori kaloi një sezon te Montreal Ipackt, e cila bën gara në Ligën e Amerikës (MLS). “Blerimi ka kërkuar të kthehet në Itali te Bologna, për arsye sportive dhe personale. Prej këtu, ne do të tentojmë të gjejmë një zgjidhje. Kur një lojtar më thotë se nuk dëshiron të jetë diku, është e vështirë, kështu që po shikojmë përpara. Ju mund të nxirrni përfundimin se ai nuk do të kthehet”, tha trajneri i Montrrealit, Remi Garde. Sky Italia raporton se Xhemaili do të hyjë në testet mjekësore me Bolognan, para nënshkrimit të një kontrate të vlefshme dy vjet e gjysmë.