Një i moshuar u masakrua me shufër hekuri në mes të qytetit të Vlorës dhe policia ka arrestuar autorin. ABC News ka siguruar pamjet ku tregohet se si autori sulmon 63- vjeçarin.

I gjymtuar, 63- vjeçari Mentor Mustafaraj ndodhet i shtruar ne spital. Siç shikoni dhe nga pamjet e një kamere sigurie pranë vendit të ngjarjes, ai u qëllua me leva nga një person i maskuar. Ngjarja ndodhi të enjten në lagjen “Lef Sallata” në Vlorë.