Gjatë vitit që lamë pas moderatorja dhe ish-velina e Fiks Fare, Viola Spiro ka shumë e komentuar.

Përveç anës profesionale ajo është komentuar mjaft edhe sa i përket personale dhe sidomos pas arrestimit të të dashurit të saj në Itali për trafik droge.

Megjithatë duket se në këtë fillim viti Viola ka lënë çdo gjë pas duke publikuar në rrjete sociale foton e parë për këtë vit dhe zgjedhur një foto mjaft të paqtë ku duket më në formë se kurrë.

Gjithashtu ajo ka publikuar edhe më parë pastime të ndryshme duke treguar sesi ka festuar ndërrimin e viteve.