Në moshën 59 vjeçare ka vdekur ish futbollisti i Anglisë, West Brom dhe Aston Villas, Cyrille Regis

Legjenda angleze e skuadrës së West Bromwich Albion, Cyrille Regis është ndarë nga jeta në moshën 59 vjeçare.

Ai gjatë karrierës së tij luajti 614 ndeshje duke shënuar 158 gola, nga vitet 1977 deri në 1996.

Regis në një sondazh të BBC ishte zgjedhur si futbollisti më i mirë në histori të WBA me 65 për qind të votave