Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare ish-sulmuesi i West Bromit dhe Aston Villas, Cyrille Regis.

Futbollisti ishte aktiv në fushën e blertë nga viti 1977 deri në vitin 1996.

Ai në 614 ndeshje shënoi 158 gola. Në vitin 2004, Cyrille Regis u votua si heroi i të gjitha kohërave nga West Bromwich Albion në një sondazh të BBC Sport, me 65 % të votave.