Një tërmet sonte është regjistruar në Maqedoni rreth orës 18:07.

Tërmeti ishte me magnitudë 2.6 ballësh sipas shkallës së Rihterit.

Tërmeti ishte me një thellësi prej 1km dhe ishte 44 km në jug-lindje të Shkupit./TS.mk