Sekretari gjeneral i NATO-së, Jens Stoltenberg, të mërkurën dhe të enjten do të qëndroj për vizitë dy ditore në Maqedoni, kanë informuar nga Qeveria.

Është paraparë që Stoltenberg të takohet me krerët shtetëror, me ministra si dhe me disa nga kryetarët e partive politike.

Ai të enjten së bashku me kryeministrin Zoran Zaev në orën 16:00 do të mbajë konferencë të përbashkët për shtyp.