Moti sot do të jetë me vranësira dhe shira lokal dhe borë në viset më të larta në perëndim dhe lindje.

Reshje më të mëdha priten pasdite, ndërsa borë e mundur të ketë në viset më të larta, veçmas në pjesët veriore. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi juglindor. Temperaturat do të sillen prej 1 deri në 7 gradë celsius.