Është padyshim një nga blogeret shqiptare më të njohura dhe të dashura për publikun.

Këtë herë bukuroshen Armina Mevlani e shohim në Milano të veshur  me një fustan elegant të zi. Përmes kësaj veshje ajo tregon më së miri linjat e trupit duke u shfaqur më në formë se kurrë.

Blogerja publikon shpesh postime nga udhëtimet e saj në rrjete sociale. Sa i përket jetës private ajo është prej kohësh në një lidhje me djalin e ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzenin.