Sara Kapo është një nga personazhet që kohët e fundit po tërheq shumë vëmendjen e publikut e kjo për shkak të fotove provokuese që bën publike.

Por jo vetëm kaq, ajo së fundmi ka habitur me deklaratën që ka dhënë në emisionin “Kush paguan”.

Mbi tryezë gazetari i kishte vendosur një banane, një karrotë dhe një spec, duke i kërkuar të zgjedhë se cila është madhësia ideale që një mashkull duhet të ketë.

Sara ka zgjedhur bananen, duke pohuar se kjo është madhësia që do të dëshironte.

Pas kësaj gazetari e ka pyetur nëse e ka gjetur këtë madhësi tek meshkujt shqiptarë, ndërsa ajo u shpreh:

Po. Edhe pse unë nuk shkoj me meshkuj shqiptar. Herën e fundit bëra seks me një nga Filadelfia, një basketbollist