William Walker, ish-ambasador i OSBE’së në Kosovë është takuar sot me ish-komandantin e UÇK’së dhe ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Sami Lushtaku.

Këtë e ka bërë të ditur vet Lushtaku, i cili ka publikuar një fotografi ku shihet bashkë me Walker dhe me djalin e tij, deputetin e PDK’së, Mërgim Lushtakun.

“Sot pata nderin e jashtëzakonshëm të mirëpres mikun e madh të shqiptarëve, mikun tim të moçëm Ambasadorin William Walker”, ka shkruar Lushtaku në Facebook.

Ndryshe, Walker ka ardhur në Kosovë për të marrë pjesë në 19 vjetorin e masakrës së Reçakut.