Rita dhe Roza Lati kanë një marrëdhënie më shumë si shoqe se sa nënë e bijë.

Nuk e themi ne, por vetë aktorja e njohur dhe Roza e kanë pranuar në çdo emisionin ku kanë qenë të ftuara, saqe shpesh herë kanë nxjerrë “të palarat” e njëra-tjetrës.

Këtë herë Roza ka vendosur ti kërkojë të ëmës falje publikisht lidhur me një ndryshim që ajo ka bërë në pamjen e saj.
“Më fal mami, preva flokët pa lejen tënde”, ka shkruar bukuroshja teksa pozon para aparatit e veshur me një fustan të kuq të mëndafshtë. Ne do i kërkonim Ritës ta falte të bijën edhe këtë herë, pasi ndryshimi në look-un e kësaj të fundit është shumë i këndshëm.