Ajo kohëve të fundit është përfolur shumë pas publikimit të këngës “For You” në bashkëpunim me Liam Paynen, e cila është kolonë zanore e filmit “Fifty Shades Freed”.

Rita Ora mbrëmjen e së shtunës duket se ka vendosur ta kalojë me miqtë e saj në “The Ivy” të Londrës.

Këngëtarja 27-vjeçare u shfaq me plot stil dhe sharm teksa kishte të veshur një fustan të zi kadifeje deri në qafë ndërsa kishte të vendosur një shiriti ngjyrë vjollce.