Neymar u bë blerja më e shtrenjtë në histori të futbollit kur u transferua në verë nga Barcelona tek PSG për shifrën e 222 milion eurove.

Por, ky rekord me shumë gjasa nuk do të qëndrojë edhe gjatë dhe do thyhet nga vetë Neymar i cili kërkohet me ngulm nga Reali dhe Barcelona.

Madrilenët kanë vënë në dispozicion plot 400 milion euro, ndërsa Manchester United ka ofruar 500.

Tashmë pritet që të shikojmë se çfarë do të ndodhë në verën e ardhshme.