Real Madrid është gati t’i ofrojë kontratë të re ylli të skuadrës, Cristiano Roanldo

Kampioni i Evropës, Real Madrid e dëshiron edhe për shumë vite në skuadër lojtarin më të mirë në botë, Cristiano Roandlo.

Kontrata aktuale e Ronaldos skadon në vitin 2021, por Reali do t’i ofrojë zgjatjen e saj dhe një pagë marramendëse.

Sipas Corriere dello Sport, Reali do t’i ofrojë Ronaldos 650 mijë euro në javë, apo mbi 30 milionë euro në sezon.

Kështu Ronaldo do të bëhej lojtar më i paguar se sa dy konkurrentët e tij, Leo Messi dhe Neymar.