Real Madridi dhe Villarreali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatin anglez.

Mbretërit janë nikoqir të Nëndetëses së Verdhë në takimin e vlefshme për javën e 19-të të La Ligës.

Skuadra e Zinedine Zidanes nuk ka fituar në dy ndeshjet e fundit në kampionat dhe kanë mbetur në vendin e katërt në kampionat, kështu që duan t’i kthehen fitoreve.

Në anën tjetër, Villarreali është në formë të mirë me dy fitore dhe një barazim në tri ndeshje e fundit dhe duan ta ruajnë formën pozitive. 

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Real MadridNavas; Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo; Casemiro, Modric, Kroos; Isco, Ronaldo, Bale. 

VillarrealAsenjo; Mario, Bonera, Alvaro, J.Costa; Rodrigo, Castillejo, Trigueros; Fornals; Raba, Bacca.