Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Sociedad Barcelonës.

Real Sociedad dhe Barcelona do të përballen në “Anoeta” nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së 19’të në La Liga.

Barça, që është 16 pikë para Realit, sot do të kërkojë fitoren e parë në “Anoeta” pas më shumë se 10 vjetësh.

Hera e fundit kur Barcelona ka fituar në udhëtim kundër Sociedad në kuadër të La Ligas, ishte 5 maji i 2007’tës,

Real Sociedad: