Një tjetër yll i filmave për të rritur u nda nga jeta në moshë të re. Olivia Nova, 20 vjeç, ndërroi jetë në Las Vegas, SHBA.

Ajo u gjet e vdekur në shtëpinë e saj vetëm pak ditë pasi kishte postuar një mesazh duke thënë se po i kalonte Krishtlindjet vetëm.

Tragjedia është e fundit në valën e vdekjeve mes pornostareve në SHBA.

Nova u bë e pesta që ndërron jetë brenda tre muajsh.

Më herët ndërroi jetë Yuri Luv, August Ames dhe Shyla Stylez.

Vetëvrasja e August Ames shkaktoi një tërmet të vërtetë.

Thuhet se ajo shkoi drejt vdekjes pasi e kishin kërcënuar dhe tallur online.

Kjo vetëm për shkak se ajo kishte thënë se nuk do bënte seks me një person që bënte seks homoseksual.

Komuniteti gej shpërtheu në fyerje ndaj saj, çka e shtoi ndjeshëm presionin mbi të