Nata e vitit të ri ka qenë fantastike për këngëtaren Dua Lipa.

Ajo është kënaqur shumë dhe është kujdesur që çdo moment të kësaj mbrëmjeje ta dokumentojë përmes videove në Story të Instagramit.

Pranë familjes së saj ka qenë edhe i dashuri Paul Klein, për të cilin Lipa në asnjë moment nuk ka kursyer puthjet.

Ky vit ishte më i bukuri për Duan, pasi që edhe gjeti dashurinë e edhe pati suksese të jashtëzakonshme, duke u shpallur nga revista TIMES edhe si vajza e vitit.

Ndërsa, me muzikën e saj dhe stilin unik në të kënduar, mori zemrën e miliarda dëgjuesve, sidomos me këngën ‘New Rules’. /Prive.al