Eshte bere tashme si tradite qe cdo fillimviti, uebsajti “The DeathList “ te publikoje parashikimin e personazheve te njohur që pritet të vdesin gjatë vitit. Tashme eshte publikuar lista e vitit 2018.

Vitin e kaluar disa prej personazheve që ishin përmendur nga kjo faqe ndërruan jetë vërtetë. Sigurisht nuk ja urojmë askujt prej tyre, por zakonisht në këtë listë futen personazhet që janë në moshë të madhe apo që vuajnë nga ndonjë sëmundje. Njihuni me personat që parashikohen për këtë vit.

Princi Philip Duka i Edinburgh dhe bashkëshorti i mbretëreshës Elizabeth – Ai është 97 vjec, dhe vitin e kaluar ishte pjesë e kësaj liste për shkak të gjendjes së tij jot ë mirë shëndetësore. Nga ana tjetër edhe mosha e tij e madhe e bën një emër të lakuar për këtë listë të zezë.

Betty White – Aktorja e njohur dhe shumë e dashur për publkun, është në moshën 96 vjecare. Ajo duket në formë të mirë deri më tani, ndaj shpresojmë që të jenë gabuar me të.

Pierre Cardin – Dizenjatori i mirënjohur dhe pronari i brandit luksoz është po ashtu pjesë e kësaj liste. Ai është 96 vjec, dhe mbi supe mban një karrierë të suksesshme në fushën e modës. Emri i tij është i njohur për të gjithë.

Jimmy Carter – Kësaj liste nuk i mungon ish-presidenti i SHBA-ve i cili është në moshën 94-vjecare. Ai ka qenë në krye të Amerikës në vitin 1977 deri në vitin 1981.

George Bush Senior – Edhe ish- presidenti Bush, i cili e ka qeverisur Amerikën në vitin 1989 deri në 1993, njëkohësisht edhe babai i George W. Bush pritet të vdesë këtë vit. Ai është në moshën 94 vjecare.

Papa Benedict XVI – Ai ishte paraardhësi i Papa Franceskut i cili hoqi dorë nga të qenit Papë me vullnetin e tij. Në moshën 91-vjecare, faqja e ka futur në këtë listë.