Pas tri orë takimi ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Vetëvendosjes. Deputeti Albin Kurti nuk ka dhënë asnjë sqarim para gazetarëve rreth diskutimeve në kryesi, ku nuk morën pjesë të dorëhequrit nga kjo parti.

I vetmi që ka folur ka qenë  Ismajl Kurteshi i cili nuk ka dhënë detaje të shumta për ato çka është biseduar në këtë takim

“Ju njoftoj që kryesia e VV ka përfunduar mbledhjen e saj dhe ka marrë këto vendime: ne e përkrahim letrën e 82 aktivistëve të VV nga diaspora dhe e cila është publikuar, por që nuk e kam ndermen të flas këtu dhe kryesia e ka mirëpritur rikthimin e anëtares së kryesisë Albulena Haxhiut e cila kishte dhënë dorëheqje para disa muajve”, ka thënë shkurt Kurteshi duke mos pranuar asnjë pyetje nga gazetarët.

Ai nuk ka dhënë detaje të tjera. Nga selia është larguar deputeti Albin Kurti ndërsa është rikthyer Glauk Konjufca i cili ka thënë se është aty për të pritur një delegacion të ndërkombëtarëve.

Kujtojmë që Kurti është i vetmi kandidat për kryetar të partisë deri më tani, kurse afati për kandidim përfundon sonte në orën 00:00, shkruan Gazeta Metro.

Largimet nga Vetëvendosje ditët e fundit janë shtuar në numër.