Francezi ka përsëritur veprimin e ditëve më parë, duke e mos e ftuar Ceballos. Kundër Villarrealit, do të mungojnë edhe Ramos, Llorente, Benzema dhe Achraf.

Dani Ceballos nuk po gjen vend në ekipin e Zinedine Zidane dhe mund t’i thotë lamtumirë Real Madridit pak muaj pasi u transferua në “Santiago Bernabeu”.

Ai nuk është ftuar sërish nga Zidane për sfidën që Reali e zhvillon me Villarrealin, teksa u la në shtëpi edhe në barazimin 2:2 me Celta Vigon.

Kundër Villarrealit do të mungojnë edhe Sergio Ramos, Marcos Llorente, Karim Benzema dhe Achraf Hakimi, ndërsa është kthyer Dani Carvajal.