Radja Naninggolan do të largohet nga Roam pas përfundimit të këtij sezoni

Mesfushori belg, Radja Nainggolan nuk dëshiron të largohet nga Roma gjatë këtij afati kalimtar për të kaluar në kampionatin kinez.

Sipas mediave italiane, Guangzhou Evergrande kishte ofruar 50 milionë euro Romës dhe 12 milionë euro në sezon lojtarit.

Por, Nainggolan nuk beson se ky është momenti i duhur për t’u larguar dhe do të pres deri në fund të sezonit.