​Lukaku është gati për lojë.

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka bërë të ditur se Romelu Lukaku, që mungoi në fiton 2:0 kundër Evertonit, është i gatshëm për lojë.

“Ne u kujdesëm për atë dhe ajo që bëmë ishte si masë parandalimi. Ai dëshironte të luajë kundër Evertonit, por kësaj radhe është rikthyer”, deklaroi Mou.

Lukaku ka shënuar 10 gola në Premierligë deri më tani këtë sezon