Motra e liderit të vrarë të Iniciativës Qytetare ‘Liri, demokraci, drejtësi’, Oliver Ivanoviq, Natasha Ivanoviq, ka thënë se nuk ka fuqi të flasë për tragjedinë që goditi familjen e tyre këtë mëngjes.

Natasha Ivanoviq është shprehur se nuk ka fuqi të flasë për tragjedinë dhe ka lutur të gjithë të kuptojnë këtë gjendje.

“Nuk kam asnjë fuqi për të folur. Kuptoni dhimbjen tonë”, ka thënë shkurt ajo.

Oliver Ivanoviq u vra sot në orën 08:30 para zyrës së tij në veri të Mitrovicës, teksa vdekja u konfirmua në orën 09:15, pasi nuk arriti t’u rezistojë plagëve të marra. /Indeksonline/