Moti sot do të jetë me shi kurse në vendet malore do të ketë edhe borë.

Gjithashtu do të fryejë erë jo e fortë, kurse temperatura sillet nga tre në dhjetë gradë celsius.

Dhe në Shkup temperatura do të jetë nga 7 gradë celsius deri në 10 gradë celsius.

Nga e shtuna pritet që të ketë edhe reshje të dëborës.

Kurse sot reshjet e shiut do të jenë me intenzitet të dobët.